Završna opterećenja apsorbiraju RF i mikrovalnu energiju i obično se koriste kao lažna opterećenja antene i odašiljača. Također se koriste kao priključci za usklađivanje u mnogim višepriključnim mikrovalnim uređajima, kao što su kružni i usmjereni sprežnici, kako bi se ovi priključci koji nisu uključeni u mjerenje završili u svojoj karakterističnoj impedanciji kako bi se osiguralo točno mjerenje.
Završna opterećenja, također poznata kao lažna opterećenja, su pasivni uređaji za međusobno povezivanje s jednim priključkom koji omogućuju otporno završetak napajanja za pravilno završetak izlaznog priključka uređaja ili za završetak jednog kraja RF kabela. Telsto završna opterećenja karakteriziraju niski VSWR, visoki kapacitet snage i stabilnost performansi. Široko se koriste za DMA/GMS/DCS/UMTS/WIFI/WIMAX itd.
| Materijal i prevlaka | |
| Kontakt u centru | Mesing / posrebrivanje |
| Izolator | PTFE |
| Tijelo i vanjski vodič | Mesing / legura presvučena troslojnom legurom |
| Brtva | Silikonska guma |
| Električne karakteristike | |
| Karakteristike Impedancija | 50 Ohma |
| Frekvencijski raspon | DC~6 GHz |
| Radna vlažnost | 0-90% |
| Gubitak umetanja | 0,08 @3 GHz-6,0 GHz |
| VSWR | 1,1@3 GHz |
| Raspon temperature ℃ | -35~125 |
Upute za instalaciju N ili 7 / 16 ili 4310 1 / 2″ super fleksibilnog kabela
Struktura konektora: (Sl. 1)
A. prednja matica
B. stražnja matica
C. brtva

Dimenzije za skidanje izolacije prikazane su na dijagramu (slika 2), prilikom skidanja izolacije treba obratiti pozornost na:
1. Krajnja površina unutarnjeg vodiča treba biti zakošena.
2. Uklonite nečistoće poput bakrenih naslaga i neravnina na krajnjoj površini kabela.

Sastavljanje brtvenog dijela: Zavrnite brtveni dio duž vanjskog vodiča kabela kao što je prikazano na dijagramu (slika 3).

Sastavljanje stražnje matice (slika 3).

Spojite prednju i stražnju maticu vijcima kao što je prikazano na dijagramu (slika 5)
1. Prije zavrtanja, namažite o-prsten slojem maziva.
2. Držite stražnju maticu i kabel nepomičnima, pričvrstite glavni dio školjke vijcima na stražnji dio školjke. Pričvrstite glavni dio školjke stražnjeg dijela školjke vijcima. Sastavljanje je završeno.
